(ne)malé radosti

(ne)předvídatelné životní kroky

19. června 2018 v 20:00 | Lenka
Je to téměř rok, co se mi ozval bývalý šéf s tím, že jeho známý hledá účetní, a pár dní na to jsem věděla, že tu nabídku vezmu a svému tehdejšímu zaměstnavateli dám výpověď. Možná znáte ty sliby, které si dáváme s lidmi, kteří byli každodenní součástí našeho života, že se budeme vídat, ale následně tomu úplně tak není, protože se ty naše světy vzájemně vůbec neprolínají. Lidi z bývalé práce, se kterými jsem chtěla zůstat v kontaktu, by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Občas se i sejdeme, ale na těch setkáních je skutečně patrné, že už každý máme svůj svět; až na jednu kamarádku... asi máme společného víc než jen to, že se jmenujeme stejně!

(ne)poslušná příze

10. května 2018 v 20:00 | Lenka
Už si ani nevzpomenu, co bylo tím impulzem, že jsem se před Vánoci vrátila k háčkování, každopádně začínala jsem zlehka - dvounohým králíkem, kterého jsem přibalila asi do dvou vánočních balíčků - protože už je to pět let, co jsem se učila háčkovat, takže jsem si to znovu musela zažít. Vzniklo ještě několik barevných králíků, pak jsem návod mírně modifikovala a udělala nějaké podobné kočky, do toho jsem zvládla několik čelenek, ale v mánii se to zvrhlo až v okamžiku, kdy se ke mně s háčkováním přidala i kamarádka... vzájemně jsme si vyráběly medvědy, občas nějaký přívěsek, podšálek... hecovaly jsme jedna druhou. V okamžiku, kdy Léňa měla narozeniny, vyslovila přání, že by chtěla háčkovaného pštrosa, a poslala si i model, který si vyhlédla.

Nemám problém háčkovat bez návodu. Naopak, bez návodu vznikají originály a teprve pak si připadám jako stoprocentní autorka. Léňa chtěla pštrosa, vzniklo z toho však něco mnohem lepšího... pštrosí kuře v životní velikosti... :D

(ne)padnoucí oblečení

27. května 2016 v 20:00 | Lenka
Koupila jsem si sukni. Volánovou. Tak objemnou, že zabrala půl pračky. Tak objemnou, že jsem kvůli ní musela vyklidit šatník. Vytřidila jsem snad padesát tašek. A to nepřeháním. Bylo to oblečení z doby, kdy jsem nakupovala pouze v nadměrných velikostech. A některé kousky nebyly vůbec žádné hadry! Bylo mi jich líto a úplně jsem v nich viděla mou kolegyni...

A tak v konťáku skončilo jen asi třicet pět igelitek obnošených a nepadnoucích hadrů. Přes deset tašek těch lepších kousků, na některých z nichž jsem dokonce objevila ještě cedulky z obchodů, jsem nesla do práce, aby se kolegyně podívala a vybrala si, co by se jí líbilo... Bylo mi trochu žinantní nabízet jí použité oblečení, ale měla jsem to o to snažší, že ji znám a že jsem neočekávala zápornou odpověď! To co následovalo poté, co jsem ty tašky přitáhla, se ale skoro nedá dost dobře vyprávět, to se musí zažít!

(ne)malé radosti májové

24. května 2015 v 20:00 | Lenka
 • zmrzlina... spousta zmrzlin! :)
 • první letošní koupání
 • (chvilkové) opojení krásným Romanem
 • koncert Szidi Tobias
 • právě začínající dovolená
Jsou to všechno maličkosti, ale jsou velkým příslibem toho, že podobných radostí bude zase jen a jen víc. Mé nejoblíbenější období právě začíná! :)

(ne)malé radosti lyžařské

18. února 2015 v 20:00 | Lenka
 • sjet sjezdovku několikrát za sebou a nespadnout
 • kochat se výhledy shora sjezdovky, v ideálním případě v čase slunce západu
 • zjistit, že mi padnou první lyžáky, které jsem se mi zalíbily, a vybírat si své první lyže...

(ne)řízené dietní hříchy

6. listopadu 2014 v 20:00 | Lenka
To, jakým směrem se hýbe ručička na váze, záleží hodně na tom, co jíme. Pokud chceme, aby nabrala směr k menším číslům, stojí nás to většinou mnoho odříkání. Musíme si odpustit čokolády, smetanové zmrzliny, tučné sýry, tučná masa, salámy, smažená jídla či dortíky. Znám málo lidí, kteří většinu z toho nemají rádi, a jsou to lidé nudní a takoví nemastní-neslaní.

Taková být nechci a tak i přes dietu, či spíš nastolené zdravé stravování, se kterým mi velmi pomáhá vytvářet si jídelníčky přes kalorickétabulky.cz, si občas dovolím zhřešit. Radost mi úplně nedělá, když se tak stává neuváženě a impulzivně (a že se to stává! :( ), ale když si ten kousek čokolády nebo oblíbený sýr předem naplánuju (a omezím se v jiných jídlech) a těším se na něj, to je jiná! :)

(ne)smělé rozhovory

14. srpna 2014 v 20:00 | Lenka
Pokud nejste nesmělý introvert, je asi zcela běžné, že co chvíli s někým hovoříte. V opačném případě to tak časté není. Ne že bychom to nepotřebovali, ale většinou nám to působí (ne)malé obtíže. Já osobně nezávazné rozhovory s lidmi, na kterých mi zvláštním způsobem nezáleží, nevyhledávám. Nemá to pro mě smysl se přemáhat, stejně by to vypadalo křečovitě. Na druhou stranu mám kontakty s lidmi vpodstatě ráda! A někdy na mě udělají dojem i ti, na kterých jsem si myslela, že mi vůbec nezáleží... :)

Je to hodně zmatené, že? Pokud něco podobného nezažíváte, asi příliš nechápete. Ale co kdybych vám to zkusila vysvětlit?

(ne)stálé sny

16. července 2014 v 20:00 | Lenka
Mám je, nemám je, mám je, nemám je, mám je, nemám je, mám je, nemám je, mám je! Už zase je mám!!! :)))

Asi jste také někdy zažili chvíli objevení toho, co jste dávno považovali za nadobro ztracené. Pokud to bylo něco, co jste měli rádi, určitě následovala radost! Já ji mám, protože jsem našla své dávno ztracené sny... :)
Kde asi byly celou dobu, co jsem je neměla? Že by v tom podhorském městě, kde jsem je (naposledy) znovuobjevila? ;)

(ne)snadné tvoření

19. října 2013 v 20:04 | Lenka
Háčkovat mě učila už před několika lety babička. Ale bylo to v době, kdy jsem aktivně nevyužívala internet - takže to už je opravdu hodně let zpátky! - a tak jsem si tehdy ani nemohla vygooglovat, jaké krásy je možné uháčkovat. Naučila jsem se krátké sloupky a od té doby jsem na háčkování ani nevzdechla.

Až do toho okamžiku, než kolegyně do práce přinesla hobby špagát a návod na kabelku. I druhá kolegyně si pozvechla, že neumí háčkovat, ale záhy přišla s nápadem, že se to naučíme! A tak jsme si udělaly malou páteční školu háčkování. Lektorkou nám byla mzdová účetní, ale přestože jsem sklízely v háčkování úspěchy, na prémiích se to vůbec neprojevilo!

Na druhou stranu know-how je také velmi hodnotné! Řetízek, krátký sloupek, dlouhý sloupek... nejdřív to jde pomalu a na první oka je potřeba mnoho energie, ale synchronizace těch správných pohybů se z nesnadné stává snadnou...

... takže byste možná vůbec netipovali, že jsem před dvěma týdny neuměla háčkovat skoro vůbec.

(ne)plánovaná dovolená

4. srpna 2013 v 20:38 | Lenka
Slovníček pojmů:
dovolená - čím delší, tím větší radost
plánovaná - nahlášená již někdy v květnu
neplánovaná - bez předem určeného programu

Prostě se jen tak poflakovat... do noci si číst (dočetla jsem Terapii láskou - trochu prvoplánová, přesto skvělá! a Pouto - velmi napínavé až do poslední stránky!), ráno dlouho spát, snídat nejlépe v posteli, obědvat nejlépe venku, slunit se, plavat, hrát hry, číst si, snít, na chvilku se zamilovat - ono se toho vzhledem k těm skutečně letním teplotám mnoho jiného vymyslet nedalo... a pro mě byl toto vcelku dobrý způsob, jak volné dny strávit (pominu-li možnost poznávat více či méně vzdálené kraje, na což bohužel nemám společníka)...

(ne)pravé Vánoce

25. dubna 2013 v 20:12 | Lenka
Nemám ráda Vánoce.
Ano, toto není typické aprílové téma. Tedy nebylo by, pokud by apríl nebyl časem těch mých Vánoc! ;)
Jako dítě jsem samozřejmě měla ráda Vánoce: ten němý úžas nad tím, že Ježíšek přinesl stromeček, chvilka přemýšlení a pak pomalu... nebo radši rychle pod stromeček, podívat se, jestli nezapomněl ani na dárečky... (z toho už jsem vyrostla)

Ten pocit si jistě umíte představit, protože ho zažil snad každý. Já dnes...

(ne)malé jarní výlety

14. dubna 2013 v 19:56 | Lenka

Konečně! A dnes to dokonce šlo i bez teplé bundy... v krátkých šatičkách... :)
Doufám, že si také užíváte jara a že už nás čeká jen víc a víc sluníčka a víc a víc dobrých zpráv! ;)

(ne)hrané veselí

21. března 2013 v 22:18 | Lenka

Dvě divadla za mnou, jedno a dva koncerty přede mnou. Letošní kulturní jaro mě baví!

Na pondělním představení A do pyžam! jsem se (ne)skutečně nasmála... Langmajera jsem přežila a Kateřina Hrachovcová byla naprosto úžasná! :)

Zcela právem je divadlo jedním z deseti míst, kde bych chtěla zůstat přes noc, i když je pravda, že během představení je to tam asi zábavnější.
Tedy za předpokladu, že si kupujete vstupenky pouze na komedie... ;)

Na čem jste naposledy byli v divadle Vy?

(ne)očekávané radosti

28. ledna 2013 v 13:31 | Lenka
Příští pondělí si jdu koupit lístky do divadla. V ten den totiž začíná předprodej na obě představení, která jsem si vyhlédla... a lístky chodím kupovat zpravidla první den předprodeje. První řada je prostě první řada. I když v jedné z her učinkuje Jiří Langmajer (už jsem ho naživo viděla v Románu pro ženy, kde hrál Olivera, a fakt ho nemám ráda); v tom případě by mi možná stačily lístky na balkón, ale zase tam hraje David Suchařípa... Ten Langmajer mi to těšení trochu kazí, ale je to jediné pořádné divadelní představení v našem městečku, takže si to zkazit nenechám. Navíc je to ten typ komedie, na které chodím do divadla nejraději. Takže se na březen budu těšit.

Druhé, ochotnické představení - též komedie je už v únoru. Těším se i na únor... :)

A na březen a duben, a až ze země vylezou první barevné květy a stromy se obalí tisíci drobnými kvítky...

(ne)malé kamarádky / (ne)malé vzpomínky

19. ledna 2013 v 21:11 | Lenka
Myslím, že jsem Vám ještě nepředstavil svoji malou kamarádku, že ne?

Je to medvědinka růžová a je z Lípy. Teda je z plyše, jako já. Ale přivezla ji Lenka z České Lípy.

Lenka o České Lípě vyprávěla, že se tam vyskytuje nejedna taková milá a hebká bytost. Rád bych se tam někdy taky podíval, ale je to daleko, tak nevím, jestli tam někdy budeme mít cestu...

Máte taky nějakou malou kamarádku?
MÉĎA


Máte také nějaké velké vzpomínky spojené s malými suvenýrky? :)
Lenka

(ne)malá kouzla mužů

9. ledna 2013 v 21:25 | Lenka
Není to pech, když někam zavoláte, telefon zvedne Láska, a Vy chcete mluvit s někým úplně jiným?!
Možná jindy... ne však dnes... ;)
(navíc ten, který se nejmenoval Láska, byl možná ještě větší sympaťák!)

Nevzpomenu si, kdy naposledy mi někdo opačného pohlaví sliboval, že se mi dostaví na pomoc, budu-li to potřebovat. Tedy dnes večer mohu prohlásit, že si na to vzpomínám úplně přesně. Kdo. Kdy. Kde. Proč. A ještě k tomu mi říkal "Leni"! :)))

Jste-li muž, získáte si mě celou jen tím, že mi budete říkat "Leni", budete napůl rozpačitý a napůl vtipný, přislíbíte mi pomoc třeba v boji se společným nepřítelem, otevřete mi dveře a, zatímco se na mě budete usmívat, necháte mě jimi projít. Ještě tak, kdybyste mě nenechal odejít! ;)

(ne)malé radosti

5. ledna 2013 v 22:38 | Lenka
Měli jsme se s méďou celý rok dobře. Však víte, byli jste u toho... ;)

(ne)malé radosti 52/52

31. prosince 2012 v 15:33 | Lenka
 • mít "to" za sebou... (fakt nejsem milovnice Vánoc...)
 • užít si "to" ještě jednou a navíc dostat dárek v podobě (ne jen jednoho) chlapa - splnilo se mi to! ;)
 • nemuset pátý den ráno vstávat... nemuset pátý den vůbec nic... :)
 • libovat si v počasí, které zimu vůbec nepřipomíná...
 • zakončit rok uklizeným pracovním stolem a zrušit anonymní vkladní knížku (nepodstoupili-li jste to, nepochopíte...)
 • mít před sebou další čtyři dny volna (kéž by také vyšlo něco z mých plánu!)
 • zjistit, že oblíbená zpěvačka vydala nové album
 • dokončit projekt... ;)


P. S.: Přejeme Vám s méďou, ať je rok 2013 plný malých, větších i obrovských radostí! ;)

(ne)malé radosti 51/52 - předvánoční

23. prosince 2012 v 17:08 | Lenka
 • psát vánoční pozdravy...
 • mít byt provoněný cukrovím...
 • dávat cukroví k ochutnávce...
 • dostat první vánoční dárek...
 • mít před sebou pět dní volna... pak dva dny práce... a další čtyři dny volna...
 • sledovat v TV romantické filmy, komedie, pohádky a staré české filmy...
 • zabalit dárky...


I méďa Vám všem přeje krásné Vánoce! ;)

(ne)malé radosti 50/52

16. prosince 2012 v 20:50 | Lenka
 • dostat větrník z cukrárny, kde ho umí nejlíp... :)
 • přestat se bát jezdit na sněhu...
 • žít v nevědomosti (ale lze si ten pocit vůbec užít, když o něm víme, až když už víme?)
 • ochutnávat ještě teplé vanilkové rohlíčky :)
 • dostat mail od někoho, kdo se už dlouho neozval... :)
 • spát do devítí... :)
 • nalakovat si nehty vánočně (stříbrno-červeně)... já se na ty Vánoce snad ještě začnu těšit... ;)

 
 

Reklama