Prosinec 2014

PF 2015

30. prosince 2014 v 20:00 | Lenka |  myšlenky slečny Lenky

Děkuji všem, kteří sem na návštěvu chodí pravidelně, a budu se těšit, že zajdete i v příštím roce! Snad se mi povede nachystat pro vás vybrané lahůdky, ale záleží na životě/osudu/vyšší moci/krásném Romanovi (nehodící se škrtněte; a já přemýšlím zda po včerejšku nepřeškrtnout překvapivě ten poslední bod - ani k tomu zatím nemám tolik slov, abych o tom napsala něco víc), kdy a jak se budou servírovat... :)

Přeji vám krásný nový rok, hodně zdraví, lásky, štěstí a spokojenosti... a zažijte něco snového! ;)

Moment 52/52

28. prosince 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Sobota podvečer, řekla bych odpoledne, ale venku je brzo tma. V koupelně si svítím, abych dobře viděla na barvu svých vlasů. Když jsem byla malá, byla jsem blonďatá, časem vlasy ztmavly... možná by se tomu dalo říkat tmavě plavá nebo světle hnědá s pramínky téměř blond od sluníčka vyšisovaných vlasů. Co by teenagerka jsem s barvami experimentovala hodně, ale později už moc ne - maximálně jsem si je nechala "rozjasnit" melírem nebo jsem si občas aplikovala nějaký zlatý odstín, ale jen v takové intenzitě, aby to házelo odlesky. A takový byl záměr, když jsem si před půl rokem nebo je to možná ještě déle kupovala "zlatou blond". Včera na tu krabičku v rámci vánoční nudy došlo. Že není něco dobře mi bylo jasný, už když jsem si barvu z vlasů spláchla a sušila si je, a tušila jsem, že až to uschne a uvidím to v denní světle bude to ještě horší. Byla jsem skoro blond! A to se mi teda nelíbilo ani trochu. Bylo nutné vyrazit na nákup, dovézt si domů novou krabičku a ztmavit. Barva na sobotní večer se jmenuje "karamel - čokoláda", na mokrých vlasech a za umělého osvětlení to nevypadá špatně, ale rozhodně až zítřejší ráno...

Určitě nejsem jediná, kdo během tak krátkého časového úseku dvakrát změnit barvu vlasů. Řekněte, že ne!!! :D

Potvrzeno! Ježíšek neexistuje.

25. prosince 2014 v 20:00 | Lenka |  myšlenky slečny Lenky
Od mala nám do hlavy vtloukají, že Ježíšek nosí stromeček, dárky a plní přání. Má toho moc. Pochopila bych, že mi nedodal stromeček, byla bych spokojenější, kdyby se ani nepokoušel o hmotné dary, ale ta nesplněná přání jsou mi moc líto. Kdyby Ježíšek existoval, strávila bych Štědrý večer ve společnosti toho, kterého miluju, a on by miloval mě. A jen na tom čistém citu by stála podstata Vánoc, nebylo by třeba uměle vytvářit jakékoliv sváteční kouzlo.

Veselé Vánoce!

23. prosince 2014 v 12:00 | Lenka |  myšlenky slečny Lenky

Byli jsme celý rok hodní, ale nedělali jsme to, protože bychom si mysleli, že to Ježíšek vidí; byli jsme celý rok hodní, protože tomu tak má být a sami ze sebe teď můžeme mít dobrý pocit! Přeji vám, aby to, že jste byli hodní, viděli i ostatní a odměnili se vám za to nejen milými dárky, ale hlavně tím, že i oni budou hodní a milí a společně si užijete krásné dny sváteční i všechny ty, které budou následovat!

A přeji příjemně strávené Vánoce obzvlášť Tobě, milá Gábi, protože právě Ty jsi byla celý rok moc milá a hodná na mě. Díky! ;)

Moment 51/52

21. prosince 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Pátek odpo, prší a s M. jedeme na nákup. Řídím, o co rychleji se ze strany na stranu točí stěrače, o to pomaleji jedu já, v autě je příjemné teplo, M. mi pomáhá svléklat vestičku, povídáme si, ukazuju M. zastávky, na kterých staví krásný Roman (ne že by ho to zajímalo, zvlášť, když to v různých obměnách poslouchá roky), na každé křižovatce a jednom železničním přejezdu se zeptám: "Zprava?" a M. mi povětšinou odpoví: "Dobrý."
Nejen zprava je to dobrý, je mi hezky.

2009 / 2014

17. prosince 2014 v 20:00 | Lenka |  od anděla až po zet
Dovolím si oprášit jeden už téměř historický článek. Když ho teď znovu po nějaké době čtu, žasnu, co jsem napsala, a žasnu nad tím, jak kouzelná ta doba byla! Myslela jsem si, že i teď se mě nějaké kouzlo dotklo... ale asi je to úplně jiné kouzlo... Budu za pět, šest let žasnout?

Květinová dívka - samolepka na zeď

16. prosince 2014 v 21:30 | Lenka |  recenze

Na tuhle zásilku z Asie jsem se moc těšila. Chtěla jsem si květinovou dívku nalepit nad postel, odkud jsem nedávno odlepila starou a již vybledlou samolepící dekoraci. Hodila by se mi nejen na to místo, ale hodila by se i ke mně... je taková zasněná... :)

Jenže to dopadlo pro mě naprosto typicky. Květinová dívka sice přicestovala, ale já si můžu jen říkat, jak krásné by to bylo, kdyby byla tam, kam patří. Můžu o tom snít jako třeba o krásném Romanovi, který také pravidelně přijíždí, ale..... no, radši než o této dívce budu snít jen o krásném Romanovi!!! :D

Tohle se soudruhům z Číny moc nepovedlo...

Moment 50/52

14. prosince 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
hořká čokoláda
šlehačka
vajíčka
vanilkový puding

To nic. To si jen sepisuju suroviny na vánoční cukroví, které je třeba nakoupit. Plánuju, co všechno připravím, a těším se, že si letos vánoční pečení užiju... že už nebudu péct nutně bezlepkově, ani dia. I když příliš inovací do toho od těch loňských bezlepkových Vánoc stejně asi vnášet nebudu... a dojde i na mé výborné čokolády slazené fruktózou, z nichž se stanou čokolády ledové...

(ne)nálady

11. prosince 2014 v 20:00 | Lenka |  od anděla až po zet
Zatímco jeden den jsem happy, plná optimizmu a schopná napsat tohle:

Už nějaký pátek je mi jedno, co si o mně lidé myslí. A tak si třeba celé mé okolí myslí, že mám skvělý vztah (trvá již téměř třináct let!), a já to nikomu nevymlouvám. Když se třeba podivují, proč spolu nebydlíme, říkám jen, že nám to tak vyhovuje. A to nekecám! Dál to ale nerozebírám. Nikomu nevykládám, že typický vztah, jaký spolu muž a žena mají, to přestal být už dávno...
Je mi jedno, co si o mně kdo myslí, a úplně nejradši jsem, když si mě ani nevšímají. Dlouho mě třeba iritovaly otázky, zda jsem zhubla; jako by to nebylo evidentní! A momentálně mě děsí, co by přišlo v případě jiného zásadního odhalení. Fandím si a věřím tomu, že nejsem Romanovi úplně lhostejná, čekám, že se nějak vysloví. A já budu souhlasit! Můj muž, který není můj muž, to ví a dodává k tomu jen to, že to nedopadne dobře. Asi má pravdu, ale držku si musím nabít sama. Můj muž to ví a jinak jsem se o tom zmiňovala už jen zde a nakousla jsem to ještě před mojí nejoblíbenější kolegyní mzdovou účetní Janičkou. Ta mě překvapila rozhodným, ať do toho jdu, a nevědoma si mé situace s mým mužem trvala na tom, že toho si mám nechat také. Trošku šok!
Neumím si představit, že bych musela čelit otázkám, pohledům a klevetám od lidí, kteří znají mě, mého muže i Romana. Vůbec mě netrápí, co si o mně pomyslí, nejvíc mě mrzí, že té nepříjemné situaci vystavím ne mě, ale mého muže, který je v tom nevinně.
Ale třeba se to nestane, že?

jiný den propadám totální beznaději a snažím se potlačovat takové to dětské nutkání začít řvát, že ho chci, a možná u toho ještě mlátit hlavou když ne o zem, tak minimálně o zeď. Ten pocit mě naštěstí přepadá ve chvíli, kdy se mu nemůžu poddat. A tak jsem jen smutná...

Moment 49/52

7. prosince 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Samozřejmě, že všichni milujeme chvíle, kdy jsme mile překvapeni - někým či něčím - natolik, že nemáme daleko k tomu přijít o řeč a jen zůstat zírat s otevřenou pusou, která nám v lepší případě po chvíli přejde v blažený úsměv, ale je třeba hledat chvíle štěstí i ve zcela všedních okamžicích! ;)

Moje neděle byla přesně o tom druhém. S mým mužem jsme nejprve sledovali biatlonový závod mužů, poobědovali velmi vydařený hovězí guláš, krátce nakupovali (koupila jsem si oblíbenou vůni, která byla ve slevě :) ), sledovali biatlonový závod žen a poté jsme si dali ještě čaj a francouzské čokoládové koláčky.

Za sebe říkám: kéž by takových nedělí bylo víc! :)

Pánská taška přes rameno

6. prosince 2014 v 21:30 | Lenka |  recenze

Mému muži zaručeně udělají radost nové hodinky, nový kapesní nůž, nová vůně, nová kniha nebo nová taška. Ač je to možná neoriginální, nové modely ode mě dostává pravidelně. K narozeninám, k svátku, k Vánocům nebo jen tak. Teď u mě má tuto tašku přes rameno, kterou jsem objevila na poštovnézdarma.cz.

Okamžitě mě nadchla. Svým vzhledem, zpracováním a tím, kolik kapsiček má. Můj muž totiž víc než mě miluje kapsičky... :D