Listopad 2014

Moment 48/52

30. listopadu 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Ve čtvrtek jsem zase chytila svou snovou vlnu: přiblbe se usmívám, myslím na milého Romana, kudy chodím, usínám a probouzím se s myšlenkou na něj a doufám. Nebýt toho, bylo by tím nejvydařenějším dnem týdne určitě úterý. Vzhledem k plánové odstávce elektřiny jsme nemuseli do práce a mohli si vyzkoušet home office, který naši nadřízení mají pravidelně. A jestli to v jejich podání vypadá podobně jako v tom, který jsme praktikovali s mým mužem, trochu jim závidím... :)

Ráno jsem si pospala, posnídala v posteli, v jedenáct jsme se sešli s mým mužem (ten do té doby vyřídil mnoho telefonátů, já naštěstí služební telefon nemám), zašli jsme na oběd, procházeli jsme se po městě, sem tam zalezli do nějakého obchodu, krom pár maličkostí (první vánoční dárky!) jsme ale nic nekoupili a pak jsme zase jeli domů... ten klid všedního dne... to nespěchání... a poflakování...

Za tohle bych si přála být placená častěji! :D

Jen za ruku mě nevzal...

27. listopadu 2014 v 20:00 | Lenka |  od anděla až po zet
Před necelým měsícem jsem řešila, jak moc nevhodné je "osahávat" kolegu, jež se mi líbí, a po přečtení názorů pod článkem jsem si řekla, že bych se měla mírnit. Dnes jsme se s barevnějším Romanem potkali znovu - tak dlouho jsem se těšila na to, že zase přijede, že jsem ho nemohla nechat odjet, aniž bych ho viděla! - a nesáhla jsem si na něj ani jednou! ;) Vyměnili jsme si role a dnes sahal on na mne... :))) A nebylo mi to nepříjemné ani trošičku! Naopak...

Namazal ses?

26. listopadu 2014 v 20:00 | Lenka |  myšlenky slečny Lenky
Existují pleťové krémy, pleťové krémy pro ženy a pleťové krémy pro muže. Pomiňme ty první, i když by nám možná klidně mohly stačit, ale co ty, které na obalu mají uvedeno i pohlaví, pro které jsou určeny? Předpokládám, že každá žena či holka ví, jak široká nabídka těch holčičích se v drogeriích nabízí: pro mladistvou pleť, pro unavenou pleť, proti vráskám, pro citlivou pleť, denní, noční, oční, pro mastnou pleť, pro suchou pleť, pro smíšenou pleť, BB, CC a různé kombinace toho všeho. A byly jste někdy u regály s pleťovými krémy pro muže?

Vykrajovátka ve tvaru andělských křídel

25. listopadu 2014 v 21:30 | Lenka |  recenze
Jednoho dne mi učaroval pan anděl a od té doby jsem se stala tak trochu posedlá nejen jím, ale vším s andělskou tématikou. Tímto bych Ti, milý Ježíšku, chtěla říct, že jsem celý rok byla moc hodná a přála bych si k Vánocům stříbrný řetízek a na něm zavěšená dvě andělská křídla... :)))

Než mi ale Ježíšek snad splní toto přání, udělalo mi radost poštovnézdarma.cz a zaslalo k recenzi tato krásná vykrajovátka ve tvaru andělských křídel!

A abych je otestovala, napekla jsem o víkendu skořicové sušenky...

Moment 47/52

23. listopadu 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Nedělní podvečer jako by byl kopií toho sobotního... venku tma, doma relativně teplo, z přehrávače zní Amélie-les-crayons, střídavě mám buď na klíně notebook nebo v ruce knihu (Dokonalá chuť nebyla tak dokonalá, jak jsem čekala... ale Umět milovat z LK vypadá o mnoho lépe!) a sem tam se zadívám na svícny s hořícími vonnými svíčkami a zasním... taková víkendová domácí pohoda... :)

Takhle nějak by se ta zima přežít dala! ;)
A co teprve když k tomu přidám Gilmorova děvčata, která davají každý všední podvečer...


Všechny lásky mého života (editováno)

19. listopadu 2014 v 20:00 | Lenka |  od anděla až po zet
... hezky, jak šly popořadě:

První platonická láska... učitel přírodopisu :)

Druhá platonická láska... Lukáš, kamarádčin starší bratr <3

Třetí platonická láska plná krásných snů... mladý učitel matematiky :)

Moment 46/52

16. listopadu 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Pátek ráno. Googluji si, jaké jsou hodnoty glukózy v krvi u zdravého člověka při OGTT testu. Do 5,5 nalačno a do 7,8 dvě hodiny po vypití glukózového roztoku. Chvíli před tím mi lékařka sdělila výsledky mého testu a trvala na diagnóze porucha glukózové tolerance... jenže obě moje hodnoty jsou dle internetu v normě!!! Jsem teda zdravá? Hledám mého muže, abych mu své pochyby nad lékařčinou diagnózou sdělila. A i on mi potvrzuje, že bych asi měla být zdravá...

A když pumpař a účetní uzavřeli konzilium, rozhodli se, že odpoledne se půjde do cukrárny!!! :)))

Lékařce mám zavolat zase za týden, aby mi po konzultaci s diabetoložkou sdělila, jak mě bude léčit... :/ Tak doufám, že jí to odborná lékařka vysvětlí (rozumějte udělá z ní blbku) a pak se dozvím i od nich, že jsem zdravá! :)

Devatenáct důvodů mé nespavosti

12. listopadu 2014 v 20:00 | Lenka |  od anděla až po zet
 1. Nemůžu usnout, když se vídáme, protože mi za očními víčky běží všechny krásné detaily našich setkání.
 2. Nemůžu usnout, když Tě dlouho nepotkám, protože se obávám, že se do příště mezi námi něco změní.
 3. Nemůžu usnout, protože se trápím tím, že se mezi námi nic nemění; ne tak jak bych chtěla.
 4. Nemůžu usnout, když se mi neustále vrací vzpomínka na Tvůj pohled a Tvůj úsměv.
 5. Nemůžu usnout, když se mi nedaří si Tvůj úsměv vybavit.
 6. Nemůžu usnout, protože sním o tom, co vše spolu zažijeme; třeba jen usínat vedle sebe.
 7. Nemůžu usnout, neboť mě tíží, že možná usínáš vedle jiné.
 8. Nemůžu usnout, když si i jen na chvilku připustím myšlenku, že bys vedle mě usínat nechtěl.
 9. Nemůžu usnout, protože představa, že mě líbáš, je opojnější než spánek.
 10. Nemůžu usnout, zatímco zaháním obavy, že mě nikdy nepolíbíš.
 11. Nemůžu usnout, protože mi hlavou běží vše, co Ti chci říct, a formuluji to do vět, které nikdy nevyslovím.
 12. Nemůžu usnout, když formuluji věty, které bych chtěla vložit do úst Tobě.
 13. Nemůžu usnout, jak se snažím hledat v Tvém chování náznaky toho, že Ti nejsem lhostejná.
 14. Nemůžu usnout, když je nacházím.
 15. Nemůžu usnout, když je nenacházím.
 16. Nemůžu usnout, protože se podvědomě bráním tomu usnout a do rána na Tebe zapomenout.
 17. Nemůžu usnout, jak se usilovně snažím dostat Tě z hlavy.
 18. Nemůžu usnout, protože nejsi vedle mě.
 19. Nemůžu usnout, protože jsi.

Moment 45/52

9. listopadu 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Pondělí, 7:50, potkávám krásného Romana. Téměř vše o tom setkání už jsem vám prozradila zde, krom všeho to, co mi chtěl sdělit a co nebylo úplně důležité a co jsem stejně nestačila úplně vnímat (tak moc mluví!!!), tam snad chybí jen to, že nejenže mi poprvé řekl "Leni", jak mi v létě sliboval, ale také poprvé řekl "my". Nic to třeba neznamenalo, ale do mozaiky, ze kterých stavím své nadšení z něj, se mi to hodí. Bylo to velmi milé setkání. On byl velmi milý. A i já jsem se snažila být milá. Kéž bychom si to co nejdřívě zopakovali!

My! :)

(ne)řízené dietní hříchy

6. listopadu 2014 v 20:00 | Lenka |  (ne)malé radosti
To, jakým směrem se hýbe ručička na váze, záleží hodně na tom, co jíme. Pokud chceme, aby nabrala směr k menším číslům, stojí nás to většinou mnoho odříkání. Musíme si odpustit čokolády, smetanové zmrzliny, tučné sýry, tučná masa, salámy, smažená jídla či dortíky. Znám málo lidí, kteří většinu z toho nemají rádi, a jsou to lidé nudní a takoví nemastní-neslaní.

Taková být nechci a tak i přes dietu, či spíš nastolené zdravé stravování, se kterým mi velmi pomáhá vytvářet si jídelníčky přes kalorickétabulky.cz, si občas dovolím zhřešit. Radost mi úplně nedělá, když se tak stává neuváženě a impulzivně (a že se to stává! :( ), ale když si ten kousek čokolády nebo oblíbený sýr předem naplánuju (a omezím se v jiných jídlech) a těším se na něj, to je jiná! :)

Řidiče mimo vůz osahávati dovoleno?

3. listopadu 2014 v 20:00 | Lenka |  od anděla až po zet
Řekněte mi, holčičky, také máte tendenci osahávat chlapy (kluky), kteří se vám líbí? Myslím v rámci slušnosti osahávat: jakoby náhodou se ho dotknout nebo ho třeba zcela úmyslně pohladit po rameni... Já jsem to už zase udělala! Omluvou mi může být jen to, že se mi ten chlap (Roman) líbí už víc než čtyři roky. Nikterak důvěrný vztah spolu ale nemáme, i když bych chtěla a i když on asi tuší, že já bych chtěla...

Já erotomanka*, on mýtoman**. On kecá a já mu to žeru. Ideální dvojka! :)

Moment 44/52

2. listopadu 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Nedělní podvečer, venku tma jako pytli, na klávesnici notebooku mi vrhá světlo stojací lampa, v televizí běží Jak jsem poznal vaši matku - seriál, který jsem pro sebe odhalila teprve před nedávnem, a já začínám psát tento článek. Ještě před chvílí jsem přemýšlela, která chvíle z toho týdne je hodná toho být tu zaznamenaná, ale toto byl týden, který byl milých chvil plný; žádná z nich nebyla nikterak zásadní, ale v celku to bylo pěkné moc.