Září 2014

Moment 39/52

28. září 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Jakou každou neděli i dnes je těžké vybrat jen jediný moment uplynulého týdne...

Byl to dnešní slunečný den, kdy jsem si řekla, že pokud ne dnes, na den strávený u vody už to letos asi nebude? Nebo když jsem pak byla sbírat kaštany?
Bylo to v sobotu, když jsem v lese sice našla jedinou houbu, ale přesto tam bylo krásně? Nebo když si pak večer prohlížela spoustu černobílých fotografií na netu a objevila mezi nimi i malého klučíka, ze kterého je teď zatraceně sexy chlap?
Bylo to v pátek, kdy jsem po více než týdnu viděla mého oblíbeného kolegu (onoho zatraceně sexy chlapa)? Když jsem si následně udělala radost, když jsem v prodejně s obuví objevila a nemohla tam nechat úžasný prstýnek?
Nebo, když mi ještě předtím můj muž nejenže domluvil opravu mého vozu, ale také přislíbil, že zatímco bude ten můj v servisu, můžu si půjčit jeho?
Nebo když jsem rozbalila balíček, ve kterém mi přišla zbrusu nová Bridget Jones? Láskou šílená... :D

Říkám to pořád, na každém dni se dá najít něco krásného, něco milého, občas i něco (s)nového. Někdy jsou to maličkosti, jindy jsou to docela velké věci, které dohromady dělají náš život šťastným. A díky tomu se dá přežít podzim. A možná i zima... :)))

Nezvěstný

26. září 2014 v 20:00 | Lenka |  od anděla až po zet
Ztratil se mi můj pán pro léto 2014 barevnější (krásnější, veselejší, zasněnější...). Asi, že je podzim.
Možná odletěl do teplých krajin, i když to by odporovalo jeho "na horách žiju i pracuju celý život a neměnil bych".
Jo, počkat, on je vlastně mýtoman...

No, prostě se ztratil. Naposledy jsem ho viděla minulý čtvrtek. Jeho návrat jsem očekávala v pondělí ráno. Nic. V pondělí dopoledne - nic. A ani v pondělní poledne jsem se nedočkala. Stejně marná byla i má úterní očekávání. I ta středeční. A ani ve čtvrtek jsem se nedočkala. Tím nenaplněným vyčkáváním jsem se pouze dostala do stavu "vyhlašme po něm celostátní pátrání"!

Pohřešuje se sexy chlap ve věku 48 let. Je vysoký asi 177 cm, střední postavy, má vlnité tmavé prošedivělé vlasy a hnědozelené oči. Naposledy měl na sobě tmavě modré kalhoty, bílou košili a tmavě modrý svetr. Jakékoliv informace o hledaném sdělte nejbližší slečně Lence.


Léto 2014

24. září 2014 v 20:00 | Lenka |  myšlenky slečny Lenky
Toto léto jsem chtěla...

... jít konečně do letního kina!
... chodit každý den plavat!
... jet na dovolenou k Baltu!
... mít o dovolené pěkné počasí!
... spát pod širákem!
... jít na nějaký pěkný koncert!
... navštívit pár zajímavých míst!
... vyrobit doma chutnou zmrzlinu (bez cukru)!
... zhubnout dalších 10 kilogramů!
... být pozvána nebo ho sama pozvat na rande!
... prožít intenzivní letní lásku!
... milovat se zase v přírodě!
... zažít něco (s)nového!!!
Toto léto...

... jsem opět nebyla v letním kině...
... jsem hodně plavala.
... jsem byla na krátké dovolené v Praze.
... nebylo co se počasí týká nejzdařilejší...
... jsem nenocovala venku.
... jsem byla na jediném koncertu, M. se líbil.
... jsem něco málo viděla, ale na podzim toho třeba uvidím víc!
... jsem se chladila mraženými dětskými přesnídávkami.
... se mi povedlo zbavit dalších 10 kil!
... na rande nedošlo.
... jsem zase začala slušně bláznit kvůli sexy chlapovi!
... to však pouhým poblázněním také končilo.
... bylo nejsnovějším zážitkem právě setkaní s Romanem... :)

A máme tu podzim. Když vidím, jak (ne)dopadlo léto, raději si žádné velké plány nedělám. Snad jen nějaké podzimní výlety a pouštění draka; líbilo by se mi na festivalu Signal... a určitě bych zase chtěla zažít něco (s)nového... :)

Dámské stahovací kalhotky

23. září 2014 v 21:30 | Lenka |  recenze
Už jsem se tím chlubila několikrát, ale vzhledem k tomu, že z toho mám stále stejnou radost, klidně to napíšu znovu: jsem o třicet kilo lehčí než před Vánoci! :)

Povedlo se mi to především díky úpravě jídelníčku a jsem si vědoma toho, že bych měla začít formovat tělo i cvičením, ale na to jsem příliš líná. Vím, že spodní prádlo není řešením, ale je velmi dobrou pomůckou, jak vytvořil iluzi zpevněného těla. Proto jsem se rozhodla vyzkoušet tyto růžové stahovací kalhotky, které na první pohled nejsou ani trochu sexy, ale za to vypadají funkčně.

Moment 38/52

21. září 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Sobotní odpoledne, slunce úspěšně vyhrálo boj s mlhou a já inspirovaná kamarádkou se vyrážím podívat, zda už padají vlašáky. A skutečně! Pod stromem u lesa jich pár nacházím. Stačí si už jen obstarat nějaký šikovný kámen, párkrát bouchnout, vyloupnout krásně tvarované jádro, sloupnout z něj šlupičku a mňam mňam mňam mňam mňam... :)

Po posledních záchvěvech léta a plavání mezi medúzkami v týdnu je toto velmi milá první radost podzimní! ;)

Roman na pokračování

17. září 2014 v 20:00 | Lenka |  od anděla až po zet
Když jsem naposledy zahlédla Romana, přistihla jsem se při myšlence, že už není jen nejkrásnějším chlapem v okruhu sedmdesáti kilometrů, ale je nejkrásnějším chlapem! On se mi vážně moc líbí; tak, že jsem dokonce potlačila i tu myšlenku, že hezčí než on je jen pan anděl (nacházející se minimálně právě těch sedmdesát kilometrů daleko). Ten chlap by stál za hřích! A myslím na to asi častěji než je zdrávo...

Barevná magnetická antistresová dekorace

16. září 2014 v 21:30 | Lenka |  recenze

Můj muž miluje antistresové hračky a všichni, kteří zavítají do jeho kanceláře, si tam s nimi také velmi rádi pohrávají. Když mi z poštovnézdarma.cz dorazila tako dekorace fungující na Newtonových principech, bylo mi jasné, že nejlepší místo pro ni budu také v kanceláři mého muže...

A skutečně M. byl nadšen!

Na pohled je toto "ruské kolo" skutečně velmi pěkné. Po sestavení je vysoké jen něco málo přes dvacet centimetrů, upoutá však dvanácti různě barevnými koulemi. Při bližším zkoumání si všimnete toho, že krom magnetické osy je celá dekorace vyrobena z neatraktivního plastu.

S dekorací si můžete jen tak točit nebo ji nechat pohupovat. Pro plnohodnotné fungování je však nutné vložit devítivoltovou baterii, poté se houpačka přestane pohupovat až v okamžiku, když se baterie vybije. Vypínač však bohužel budete hledat marně...

Moment 37/52

14. září 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Slunečné sobotní odpoledne, po vyhlídkové jízdě historickým autobusem Karosa ŠL11 si dáváme ještě přídavek v podobě projížďky busem Škoda 706 RTO. To se mi tak jednou za pět let stává, že jezdím autobusem... shodou okolností i, co pět let, jsem psychopatkou... :D Tato cesta je však bez emocí, tedy krom nadšení ze starého vozu a vyhlídek z okýnka... :)

Za tento týden mě nenapadlo nic, co by mi udělalo větší radost... co bych si chtěla zachovat a co bych dál chtěla prožívat... ani setkání s Romanem! Ale jezdit až do konce světa erťákem s panem řidičem Mírou by nebylo vůbec zlé... stačilo by jen se na něj dívat, jak otačí tím velikým volantem... :)))

Moment 36/52

7. září 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
S vracejícím se létem se ve čtvrtek vrací i má dobrá nálada, ke které přispívají následující radosti:
čtvrtek: krásně mávající krásný pan barevnější, pochvaly od lékařky a pak už jen sluníčko a ledová voda v lomě
pátek: krásně mavající milý pan cé, páteční hry v práci a pak zase sluníčko a ledová voda v lomě
sobota: dlouhý výlet do andělského kraje, sluníčko, teplá voda v padesátimetrovém bazénu, studená v nerezovém a poté pátrání po panu andělovi
neděle: návrat k ledové vodě, mezi stromy, ze kterých pomalu opadává listí, pod žhnoucí slunce, které ve mně probouzí ještě více snů o (s)nových mužích... můj milovaný lom, tam jsem doma!

Léto, prosím, neodcházej!!! Nebuď jen krásným momentem...