Březen 2014

Moment 13/52

30. března 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Sobota po o, další krásný jarní den, kdy by bylo hříchem lenošit doma, když se dá tak krásně lenošit venku! ;) Stačí vzít deku, sluneční brýle a knihu. Čtení venku miluju; v zimě nikdy nepřečtu tolik knih jako během slunečních dní! Tímto tedy čtenářskou sezónu 2014 prohlašuji za zahájenou.


La Célibataire / Nezadaná

29. března 2014 v 10:45 | Lenka |  francouzské ochutnávky
La Célibataire je komiks "pro velký holky", jehož autorkami jsou quebecká spisovatelka India Desjardins a francouzská ilustrátorka Magalie Foutrier. A Nezadaná je český název, pod kterým tento komiks vyšel v nakladatelství Motto. Ano, holčičky, už i k nám dorazily tyhle komiksy, které jsou třeba ve Francii velmi populární!!! A doufám, že je to první vlašťovka a dočkáme se i dalších komiksů pro ženy.

zdroj: La Célibatairezdroj: Albatros Media

Moment 12/52

23. března 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014

Páteční slunečné odpoledne, po práci opět krátký výlet... :)

Moment 11/52

16. března 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Páteční slunečné odpoledne, na první polovinu března velmi teplé. Vzhledem k předpovídanému ochlazení a prý i sněhu o víkendu je nutné si sluníčka užít. Jedeme s M. na piknik! Neznámo kam. Pojedeme pořád rovně a, kde bude nějaké hezké místo, rozložíme si deku... :) Mnoho hledání to nestálo a máme ho! Prosluněný les na kopci. Piknikové menu trochu improvizované: bagetky, sýr, bobík, zeleninové chipsy a minerálka. A doutník. A jako bonus ten pohodový pocit zout si boty... a být v lese v punčocháčích... :)))

Moment 10/52

9. března 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Sobotní večer, za chvíli půjdu spát. A vzhledem k tomu, že nejsem ranní ptáče, bude lepší, když svačinu na zítřejší výlet - jedeme do Prahy! :) a cesta je dlouhá! :) - připravím teď. Krájím chleby, mažu je pomazánkovým máslem a obkládám sýrem a uzeninou. A dělám toho dvojnásobnou porci. Protože on už nemusí držet bezlepkovou dietu!!! :)))

Moment 9/52

2. března 2014 v 20:00 | Lenka |  momenty roku 2014
Nedělní odpoledne, v nákupním centru. Nemám ráda víkendové nákupy, ale za jistých okolností jsem ochotná je přežít: když si to přeje On a když navíc mám dostat opožděný dárek k svátku... :) Knížku Pikantní život Charlotte Lavigneové - Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky, která vyšla až tento týden, a proto jsem ji nemohla dostat dříve, už máme a já se těším, až si ji večer otevřu! (Mou mini recenzi prvního dílu najdete v druhé polovině tohoto článku.) Jen přežít nákup v Globusu! Rajčata, housku, kolibu... A hlavně neukazovat do regálu na jednotlivé druhy zboží a do zblbnutí hlasitě neopakovat "sacharidy, sacharidy, sacharidy..." (tak hezký slovo to je!!!), nerozčilovat tím M. jako minule a moc nepřemýšlet, co jiného si koupit. Prostě míň sacharidů! Nakonec už jen chodím za M. a čekám, až akci Globus ukončí. Konečně jdeme k pokladně... Na otázku "Máte kartu Globus?" odpovídá M. panu pokladnímu: "Ne, ale mám úžasnou přítelkyni."
Tak jo. Jsem lepší než Globus karta... :D

P. S.: Další opožděný dárek k svátku mě čeká v pátek! Dostala jsem vstupenku do divadla!!! A druhou si koupil pro sebe... :)))

A tady slibovaná recenze...