Září 2013

Sny vs. přání

24. září 2013 v 16:10 | Lenka |  myšlenky slečny Lenky
Je to, o čem sníme, zároveň tím, co si přejeme, aby se splnilo?
Za mě říkám: pouze z části. Jsou sny, které sice mám, ale když se nad nimi chvíli zamyslím, zjistím, že po jejich splnění vůbec netoužím... že by to s sebou neslo mnohem více starostí, než radostí... přitom to bezstarostné snění je tak slastné!
Možná jsem srab.

Hierarchie pánů pro dny krásnější

16. září 2013 v 21:56 | Lenka |  od anděla až po zet
Letní láska je pryč. Však bylo na čase, když nám příští týden oficiálně začíná podzim! :)
Nesu to dobře, skoro bych řekla, že jsem si dnes ráno oddechla, když jsem si uvědomila, že jsou pryč ty vzdychací pocity, které ve mně pan gé ještě minulý týden evokoval. Však bylo na čase! Ne proto, že bude podzim, ale hlavně proto, že ztrácet čas sněním o někom, kdo má sice krásný kukuč, ale to je asi tak všechno, nemá smysl. Měsíc a půl mi trvalo, než jsem na to přišla...

Zavařme si léto!

3. září 2013 v 19:45 | Lenka |  myšlenky slečny Lenky
Miluju léto a naopak v zimě trpím - nedostatkem sluníčka, tepla a zajímavého vyžití.
Napadlo mě, že by bylo ideální, kdybychom si mohli svá oblíbená období uchovat na později. Teď právě je doba, kdy sušíme houby a zavařujeme švestky (hmmm, já teda ne), tak proč bychom si do nějaké pěkné skleničky nemohli naložit i léto?
Ale vážně! Není to můj nápad schovat si do nějaké hezké nádobky či krabičky spoustu papírků, na kterých jsou napsané věci, které nás potěší, a v případě potřeby si vždy jeden papírek vylovit. Někde jsem o tom četla, nápad se mi velmi líbil, ale v tu chvíli jsem neměla ponětí, co bych si na papírky napsala. Teď vím. Určitě bych měla potřebu uchovat si krásné letní okamžiky! Na zimu.