(ne)pravé Vánoce

25. dubna 2013 v 20:12 | Lenka |  (ne)malé radosti
Nemám ráda Vánoce.
Ano, toto není typické aprílové téma. Tedy nebylo by, pokud by apríl nebyl časem těch mých Vánoc! ;)
Jako dítě jsem samozřejmě měla ráda Vánoce: ten němý úžas nad tím, že Ježíšek přinesl stromeček, chvilka přemýšlení a pak pomalu... nebo radši rychle pod stromeček, podívat se, jestli nezapomněl ani na dárečky... (z toho už jsem vyrostla)

Ten pocit si jistě umíte představit, protože ho zažil snad každý. Já dnes...

Ne, Ježíšek nepřinesl stromeček a dáreček byl (pouze) v podobě dvou housek a ještě teplého uzeného. Svačinka na neplánovaný výlet spojený s úžasem, zrychleným krokem a netajenou radostí...

Byla jsem u rybníka! Teda v rybníce...


Kdybych to plánovala, určitě si vezmu deku, osušku a plavky, ale neměla jsem nic z toho.
Zato jsem s sebou měla muže, který mi říkal, že nemůžu lízt do tý studený vody. To že byla studená, vůbec nebyla pravda, možná by mu vadilo, že bych se u toho rybníka vysvlékla do naha. Nevím, každopádně dnes jsem chtěla být za hodnou holčičku (to znáte takový ty stavy po x letech vztahu, kdy si občas připadáte jako po dvaceti letech manželství, ale přitom je to naprosto úžasné, takže to nechcete kazit zbytečnými hloupostmi jako lézt v dubnu (nahá) do rybníka?), tak jsem tam byla jen po kolena...
Ale zítra si do práce balím všem nezbytné a jdu plavat!

Na tohle jsem se těšila celou zimu! :)


P. S.: A kdy zažíváte Vy druhé Vánoce?
 


Komentáře

1 creative-picture creative-picture | Web | 25. dubna 2013 v 20:33

Pěkný článek! :)

2 Laet Laet | Web | 25. dubna 2013 v 20:49

Druhé Vánoce jsem slavila..? Když jsem zjistila, že mi vychází průměr za jedna z matiky. Jenže to bylo, dokud mě nezačala otravovat geometrie, takže počítám, že budu mít na konci roku za dva. Určitě spadnu do trojky a na konci to budu mermomocí vytahovat - já se znám! :D
Ale, musím říct, že tvůj článek se skvěle četl - já v životě v rybníce nesmočila ani palec. Nevím proč - ale rodiče mě nikdy plavat do přírodních zdrojů nebrali. Třeba to časem změním, ale momentálně vypadá jako rybník náš bazén :D

3 Werri Werri | Web | 27. dubna 2013 v 8:35

Ahoj Leni, moc tě zdravím. Přemýšlím, kdy jsem měla druhé Vánoce. Momentálně jsem vlastně mám. Konečně jsem se nastěhovala na půl roku na zahradu. Jupí, pryč z paneláku. No vidíš, nakonec to bylo jednoduché :D. Tak si užívej sluníčka a teplíčka a opatruj se.

4 Vendy Vendy | Web | 28. dubna 2013 v 20:11

Vidím, že už se opravdu opravdu těšíš na léto a zima se ti upřímně zajídá. Do rybníka bych nevlezla ani po kolena,ale jsem ráda, že už se otepluje, i když zrovna dnes se to nedá tvrdit, možná proto, že jsem vyprala a pověsila prádlo ven, se tak zeškaredlo. Murphyho měli zastřelit.
Ale tvou hravost by si měli mnozí vzít za své.

5 Gábi Gábi | 29. dubna 2013 v 20:10

Já nemůžu ani přemýšlet nad Tvou otázkou. Naprosto mě zaměstnává ten Váš rybník.
U nás rybníky vždy někomu patří, chovají v nich ryby, lozit se do nich rozhodně nesmí, ani za účelem koupání a myslím, že by ani nebylo vzhledem k bahnitosti o co stát... Není ten Tvůj rybník spíš jezero, nebo umělé jezero - lom nebo tak něco? :)

6 Lenka Lenka | Web | 29. dubna 2013 v 21:25

[5]: Gábi, a rekreační rybníky u vás nemáte? Přírodní koupaliště, písčité pláže, většinou i autokemp a zajímavé turistické cíle v okolí. Asi budeš muset navštívit Český ráj! ;) Plavala jsem v tady: http://cs.wikipedia.org/wiki/Jinolick%C3%A9_rybn%C3%ADky, ale víc se mi to líbí tam, kde jsem se nechala přesvědčit, ať tam nelezu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kom%C3%A1rovsk%C3%BD_rybn%C3%ADk_(Bran%C5%BEe%C5%BE)
Určitě tam ty ryby plavou taky a je tam strašný bahno, u kraje je však ten písek a dál už to raději nezkouším...
Jinak rybníky vyhledávám pouze začátkem a koncem sezóny, těším se do lomu, který mám skoro za barákem, kde je úžasně čistá voda, ale zatím je asi strašně studená, protože tam ještě před dvěma týdny byl sníh... a chvilkama se bojím, aby nanapadnul znova. Chci zpátky to léto!!!

[4]: Díky, Vendy! S tím věšením prádla si to moc nekomplikuju tím, že bych ho věšela ven; jediné, co suším venku, je povlečení a to si fakt počkám, až budou hlásit slunný den a skutečně uvidím nebe bez mráčku... už aby to bylo!!! :)

[3]: Werri, "letní byt" to je krásná představa... tak si to tam hezky užívej! ;)

[2]: Mně zase od malička brali plavat do přírody a nemám dobrý vztah ke chlorovaným bazénům, chodím pouze v zimě do krytého, protože to žádnou přírodní alternativu nemá... :)
A studijní výsledky jsou skvělé radosti, když se daří! ;)

7 renuška renuška | Web | 7. května 2013 v 9:36

Jojo, v tu dobu, kdy ty jsi byla vánočně omámená, já dostala taky dárek - pořádnou bolest zad. To si mohl dárce nechat - radši bych se brodila po kolena v říčce než tohle, ačkoliv i ten můj nejmilejší by huboval. On mě hubuje jen i když se ohnu a najednou se mi tričko malinko vyhrne a hned je vidět kousek holé kůže. A možná ta péče, ta starost ... to jsou třeba ty moje vánoce. ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama