Francie pravěká

4. února 2009 v 20:56 | Mlle |  francouzské ochutnávky
Nahlédněme trochu do historie. Pravěkem je označována doba do okamžiku vznika písma, tutíž jediným zdrojem poznávání této doby je archeologie. Jaké krásy, pozůstatky po pravěcích obyvatelích můžeme nalézt na území Francie?Zobrazení ruky, pravděpodobně samotného umělce, který byl autorem maleb v Chauvetově jeskyni. Tradičně se v této době zobrazovala zvířata té doby. Však nahlédněme do dalších pravěkých obydlí, která byla takto vyzdobena...

Jeskynními malbami je proslaven jeskynní komplex Lascaux v jihozápadní Francii. Jedná se o malby z doby mladšího paleolitu datované mezi roky 13000 až 15000 před naším letopočtem.


Jeskyně "sta mamutů" - Rouffignac. Stejně jako Lascaux leží v údolí řeky Vezère, které je pro svou mimořádnou historickou hodnotu zapsáno od roku 1979 na Seznamu světového dědictví UNESCO.


Z období magdalénienu pochází malby v jeskyni Niaux v Pyrenejích.


Francouzské "Stonehenge" - Carnacké menhiry vztyčené někdy kolem roku 5000 před naším letopočtem - jak už název napovídá nacházejí se poblíž vesničky Carnac v Bretani.


Všechna zmiňovaná místa najdete pod symbolem červeného "balónku" na této mapě.
 


Komentáře

1 Zuzka Zuzka | Web | 5. února 2009 v 10:37 | Reagovat

V  Carnacu jsem byla a je to tam neskutečné. :) .. Moc se mi to líbila a nikdy bych nevěřila, že tolik menhirů na tolika kilometrech může být. Bylo to pro mě skutečně fascinující.

2 Mlle Mlle | Web | 5. února 2009 v 13:23 | Reagovat

Jé, tak to Ti závidím ;) Protože stát mezi tolika menhiry - které jsou dnešním lidem velkou záhadou - musí být úžasný pocit.

Než je oplotili, tak prý jich tam bylo ještě víc... tisíce se jich ztratily :(

3 Ally Ally | Web | 6. února 2009 v 12:39 | Reagovat

Už delší dobu mi vrtá hlavou, co máš vlastně společnýho s Francií. :)

4 Mlle Mlle | Web | 6. února 2009 v 18:24 | Reagovat

No, to je otázka ;) Skoro nic, když pomineš, že má pro mě asi takové kouzlo jako starší chlapi :D

5 Nicky Nicky | E-mail | Web | 6. února 2009 v 20:26 | Reagovat

dobrá odpověď:) jj ty menhiry v Carnacu jsou nejvíc krásný!!!!

6 Denisa Denisa | Web | 11. února 2009 v 19:11 | Reagovat

To je opravdu zajímavý, jak se to tam vůbec vzalo??? tolik kamenů...

Jinak o Lascaux mám taky článek v rubrice "nejznámnější archeologické objevy" tak se můžeš podívat.

7 Miroslav Prood Miroslav Prood | E-mail | Web | 30. května 2015 v 18:53 | Reagovat

Vykopávka chrámu Göbekli Tepe
Turecká vykopávka chrámu Göbekli Tepe je součástí rozsáhlého archeologického areálu, jehož stáří němečtí archeologové vědecky označili na 11 600 roků. Nahlédli pod povrch kopce pomocí radarových a geomagnetických sond a výsledky ukazují, že v neodkryté části vykopávek zbývá k prozkoumání nejméně 14 dalších staveb. Na vyhledávačích jsou uvedeny technické informace a fotodokumentace jednotlivých staveb. Vyhodnocením dosud získaných informací se revolučně posunula doposud nám známá historie megalitických staveb bezmála o polovinu a tím se tedy výrazně mění náhled na dosavadní historii neolitu a vývoj lidstva i jeho civilizací.  Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se skrývají v neprobádané době, která je dvakrát větší než časová vzdálenost mezi pyramidami a dneškem. Vysvětlit funkci areálu nebude snadné, zejména když byl vybudován v místě, kde nebyla voda a z podobného důvodu jej opustili. Vědci se těmto neřešitelným tématům vyhýbali, postačilo jim zdůvodnění, že megality byly budovány pro účely rituální, zemědělské a kalendářní. Vše je ale jinak, výzkum je nutné vést jiným směrem. Kruhové stavby vyplynuly z menhirů, které mají stejnou podstatu jako každá jiná hmota, podstatou veškeré hmoty je statická elektřina a známé, i dosud nepopsané přírodní zákony.
Učebnice fyziky uvádějí, že třením různorodých těles se tvoří statická elektřina. V případě menhirů to funguje tak, že jedním různorodým tělesem jsou molekuly vody, druhým tělesem je hornina. U vodních toků třením vody o horninové podloží se ve vodním toku tvoří náboj statické elektřiny. Dále lze ve výzkumu pokračovat pouze s podmínkou použití čtyř nových vlastností statické elektřiny, které vyplynuly z našeho empirického výzkumu.
1. Veškerá hmota vykazuje tři energetické složky – Auru, Zóny, interzóny.                
2. Spojitostí aury dvou, nebo více nábojů splynou náboje v jeden společný, se společnými energetickými složkami.
3. Kontaktem nábojů dochází k pozvolnému vyrovnání jejich energetických potenciálů.                                                
4. V průběhu vyrovnání energetických potenciálů, dochází mezi náboji současně k přesunu chemických vlastností.
Když do aury nebo zóny náboje vodního toku vložíme horninu, splynou oba náboje v náboj společný a hornina z vodního toku přejímá energii až do vyrovnání energetických hodnot. Stejně to funguje u nábojů veškeré hmoty, tedy i pro náboj lidského těla.                                          
V této době lidé již využívali statickou elektřinu, která v interakci s hmotou vytváří náboj, kterým lze manipulovat. Využívali energie vodních toků, kde třením molekul vody o horninové podloží se tvoří náboj statické elektřiny. Neuniklo jim, že každý náboj produkuje auru, zóny a interzóny. Využívali pro nás neznámé vlastnosti statické elektřiny, při kterých kontaktem aury nebo zón dvou nebo více nábojů, splynou v jeden společný náboj, při čemž dochází k vyrovnání jejich energetických potenciálů. Statická elektřina je podstatou pro veškerou hmotu, tedy i pro náboj lidského těla, který se pohybuje v rozsahu 30 – 80 mV, a kapacita buněčných membrán má hodnotu 1µF/cm². Prostřednictvím většího nebo menšího náboje lze nábojem lidského těla manipulovat. Jinými slovy pro případ menhirů, hornina umístěná do aury nebo zóny většího náboje vodního toku přejímá od něj energii, která následně stejným způsobem přechází do lidského těla, nebo do jiného menšího náboje. Menhiry, stejně jako veškeré megalitické struktury byly budovány pro ozdravné účely. Nepochybuji o tom, že menhiry byly využívány ještě k dalším účelům, ale to vyplyne z dalších výzkumů.
Stejně jako vysvětlení elektrické podstaty menhirů, nebude snadné zdůvodnit jejich počet, který se odhaduje ve statisících. Byly budovány na všech kontinentech, v místech s nedostatkem horniny je nahradily hliněné valy, jen na americkém kontinentu se jich nachází více než 100 tisíc (mounds). Tuto závažnou informaci nelze přehlédnout, vyplyne z ní nápověda po další nevysvětlené jevy. Zajímavá informace se může skrývat v celistvých menhirech oproti těm, které byly děleny úmyslně na menší kusy. Snad největší záhadou menhirů je, jak lidé té doby mezi sebou a jakým jazykem komunikovali, kdo budování menhirů po celé Zemi koordinoval. Kdo, a jak objevil náboj statické elektřiny u každé hmoty, kterým lze manipulovat. Kdo objevil antigravitaci. Megalitické struktury byly budovány na energetických místech převážně v křížení trojrozměrných zón statické elektřiny. V úvodní části článku je věta: „Vysvětlit funkci areálu nebude snadné, zejména když byl vybudován v místě, kde nebyla voda a z podobného důvodu jej opustili“. Kdo se seznámil s obsahem 69 článků na http://www.mioslavprovod.com bude moci odpovědět na otázku, z jakého důvodu lidé areál opustili. Kdo neměl čas na přečtení 69 článků, nalezne odpověď v mé příští publikaci, kde se pokusím mimo jiné vysvětlit funkce viklanů.
Fotografie areálu nepřikládám, na vyhledávačích naleznete velké množství obrazové dokumentace s komentáři od profesionálních fotografů.
Miroslav Provod

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama